عاقبت هولناک مرد هوسران که نوجوانان را تسلیم خواسته‌های شیطانی‌اش می‌کرد

عاقبت هولناک مرد هوسران که نوجوانان را تسلیم خواسته‌های شیطانی‌اش می‌کرد

 

 پسر جوانی که همکلاسی سابقش را به طرز فجیعی کشته است قصاصنمی‌شود. او ادعا کرد توسط دوستش همیشه تحت آزار بود و برای رهایی از آزار‌های او دست به این قتل زده است. پسر جوان از جنبه عمومی جرم به سه سال زندان، شلاق و پرداخت دیه محکوم شده است.

آرش از عصر نهم خرداد سال ۹۷ وقتی پسر ۲۴ ساله‌ای به نام کیوان ناپدید شد با اعتراف به قتل او پرده از سرنوشت شوم خود برداشت. آرش گفت:من کیوان را کشتم وجسدش را آتش زدم. سپس جنازه را داخل یک چاله در حاشیه فرودگاه امام خمینی (ره) دفن کردم.

آرش که ۲۵ ساله شده است درباره انگیزه قتل گفت: من و کیوان با هم همکلاسی بودیم و همیشه به خانه هم رفت و آمد داشتیم. سال‌ها پیش یک بار مجبور شدم در خانه آن‌ها به حمام بروم، اما آن روز کیوان از من عکس گرفت و درخواست رابطه نامشروع را مطرح کرد. او می‌خواست مرا آزار بدهد که قبول نکردم، اما تهدیدم کرد اگر به خواسته اش تن ندهم تصاویر برهنه مرا پخش می‌کند و آبرویم را می‌برد مجبور شدم تن به خواسته اش بدهم از آن به بعد او من را تحت سلطه داشت ودست از سرم بر نمی‌داشت احساس تنفر خاصی داشتم از خودم بدم آمده بود به همین دلیل تصمیم به قتل کیوان گرفتم.

این ادعا‌ها در حالی مطرح شد که پسر دیگری به نام فریدون نیز در دادگاه حاضر شد و ادعا کرد بار‌ها کیوان او را آزار داده است. فریدون فاش کرد کیوان همیشه با پسر‌های کم سن و سال رفاقت داشت و حتما هدفش از این دوستی‌ها برقراری رابطه کثیف بود. آرش در آخرین دفاع از خودش گفت: من چاره‌ای غیر از تن دادن به آزار‌های کیوان نداشتم من آخرین بار تصمیم گرفتم با او صحبت کنم، اما او کوتاه نیامد و من چاره‌ای جز قتل نداشتم از ترسم جنازه را در حاشیه فرودگاه امام خمینی (ره) از ماشین بیرون انداختم.

ازباک ماشین بنزین کشیدم و او را آتش زدم. سپس جنازه سوخته را داخل یک گودال دفن کردم. بنابر این گزارش؛ بعد از مهدورالدم شناخته شدن کیوان، دیروز با توجه به مدارک موجود در پرونده و همچنین اظهارات مطلع، طبق بند الف ماده ۳۰۳ قانون مجازات اسلامی آرش از قصاص و پرداخت دیه معاف شد و قضات دادگاه کیفری تهران وی را به سه سال زندان با احتساب روز‌های بازداشت محکوم کردند. آرش به خاطر جنایت بر میت به پرداخت یک دهم دیه کامل و ۳۱ ضربه شلاق محکوم شد.

تحلیل کارشناس
نقش مادر در سرنوشت تلخ کودکان
دکتر امان ا... قرائی مقدم جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی
مادر در تربیت فرزندان در خانواده تاثیرگذار است و حتی می‌توان گفت تاثیر مادر نسبت به پدر در مدیریت رفتار‌های فرزندان پررنگ‌تر و موثرتر به شمار می‌رود. در خانواده مادر در آموزش، پرورش و تربیت فرزندان به قدری اثرگذار است که می‌توان گفت فرزندانی که در محیط خانواده رابطه صمیمی با مادر خود دارند و مادرشان از سطح سواد بالایی برخوردار و شاغل است در مقایسه با دیگر فرزندانی که مادر آن‌ها خانه دار است در محیط اجتماعی به راحتی می‌توانند از خود دفاع و در مقابل آسیب‌های اجتماعی خود را واکسینه کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد مادران تحصیل کرده به دلیل بالا بودن آگاهی و دانشی که دارند فرزندان خود را در مقابل آسیب‌های اجتماعی مانند تجاوز و... هوشیار می‌کنند و این فرزندان کمتر دچار معضلات اجتماعی می‌شوند، زیرا آن‌ها شخصیت شان در خانواده‌ای شکل گرفته است که نسبت به حوادث این چنینی آگاه هستند و توانایی تفکیک خوب و بد را دارند. شخصیت این کودکان از سن هفت سالگی طوری شکل گرفته که می‌توانند از خود دفاع کنند و اجازه دست درازی به افراد غریبه را نمی‌دهند.

البته علاوه بر نقش مادر و خانواده نوع فرهنگ و محله‌ای که در آن زندگی می‌کنند نیز مهم است معمولا کودک آزاری از سوی همسالان و دیگران در خانواده‌هایی صورت می‌گیرد که نابه سامان هستند کودکان در خانواده‌های نابه سامان، چون شاهد درگیری‌های زیادی هستند بیشتر در معرض این آسیب‌های شوم قرار دارند. در حالی که کودکانی که در خانواده‌های منسجم رشد یافته اند راحت‌تر در مقابل این اتفاقات از خود دفاع می‌کنند.

در محله‌هایی که فحشا و فساد شیوع دارد قطعا بدآموزی از طریق یادگیری صورت می‌گیرد و محل زندگی آن‌ها در تربیت شان تاثیرگذار است. مجموعه این عوامل درون زا به شمار می‌رود که در بروز این حوادث نقش دارند و البته عوامل برون زا مانند رسانه ها، فضای مجازی، تاثیر مدرسه و... نیز در شکل گیری این اتفاقات موثر است.

84161

آمار بازدید

85

مشاغل جدید

34274

تعداد مشاغل

194

دسته بندی مشاغل