بهترین چای ها برای سلامتی بدن کدام است؟

اشتراک گذاری:

"چای اول به عنوان یک دارو آغاز شد و بعد به یک نوشیدنی تبدیل شد.

تحقیقات مدرن در مورد تاریخچه نوشیدن چای در جهان تأیید می کند که این نوشیدنی در اصل برای تفریح ​​و یا به عنوان یک کمک به ذهن بوده است.

در عوض ، همانطور که پروفسور ویکتور هنری میر - از دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا - نشان داده است که در تاریخ واقعی چای ، در اوایل تاریخ خود ، گیاه چای ( Camellia sinensis ) به دلیل خواص دارویی بسیار محبوب شد.

انواع اصلی گیاه چای - Camellia sinensis sinensis و Camellia sinensis assamica -  اکثرا چای هایی که به آنها عادت کرده ایم: چای سیاه ، چای سبز ، چای سفید و چای اولونگ.

 
 چای سبز
 
 

1. چای سبز برای سلامتی بدن

 

خواص چای سبز به قدری بیشمار است که در یک عبارت می توان آن را درمان تمام بیماری ها و راهی برای زیبایی و تناسب اندام معرفی کردچای سبز مورد علاقه همه افراد در همه جا است ، سالهاست که به دلیل خواص دارویی مورد ستایش قرار می گیرد. برخی از مطالعات اخیر در حال حاضر برخی از این مزایا را تأیید کرده اند و نشان می دهند که چای سبز ممکن است از جنبه های مختلف سلامتی ما محافظت کند. 

محققان بیمارستان دانشگاه بازل در سوئیس دریافتند که افراد سالم که موافق مصرف نوشیدنی حاوی 27.5 گرم عصاره چای سبز بودند ، فعالیت شدیدتری را در نواحی مغز مرتبط با حافظه کار به نمایش گذاشتند.

بنابراین ، شرکت کنندگانی که عصاره چای سبز را مصرف کرده بودند ، ارتباط بهتری بین لوبهای جلویی و جدا کننده مغز دارند ، که دو منطقه درگیر در جنبه های یادگیری ، فرآیندهای حافظه و تصمیم گیری هستند.

فواید سلامتی ناشی از چای سبز با محتوای آنها در پلی فنول ها ، که عناصر ریز مغذی با خاصیت آنتی اکسیدانی هستند ، مرتبط است. به عنوان آنتی اکسیدان ها ، این مواد می توانند در برابر عملکرد رادیکال های آزاد محافظت کنند ، که باعث ایجاد نوع آسیب سلولی سازگار با پیری می شود.

یک مطالعه 2017 که در ژورنال انجمن شیمی آمریکا منتشر شد ، نشان داد که یک چنین پلی فنول موجود در چای سبز - بنام اپی گالوکاتچین گالات - ممکن است با تعامل با "بلوک های ساختمانی" که پلاک های بتا آمیلوئید را تشکیل می دهند ، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

ایجاد این پلاک ها در مغز نمونه ای از این وضعیت است و سیگنالینگ سلول مغز را مختل می کند. این مطالعه نشان می دهد كه اپیگالوكاتچین گالات ، می تواند جلوی بتا آمیلوئید را در پلاك ها بگیرد ، به طور بالقوه به حفظ آلزایمر درمغز كمك می كند.

گفته شده است که همین پلی فنول چای سبز باعث کند شدن رشد سلولهای تومور در انواع خاصی از سرطان مانند سرطان لوزالمعده می شود .

تحقیقاتی که توسط موسسه تحقیقات بیوشیمی پزشکی لس آنجلس در کالیفرنیا انجام شد ، نشان داده است که گالات اپیگالوکاتچین می تواند متابولیسم سلولهای سرطانی لوزالمعده را مختل کند و از این طریق رشد آنها را مختل کند.

 

 چای یاس

 

2. چای یاس برای سلامتی بدن

آنچه ما از آن به عنوان " چای یاسمن " یاد می کنیم نوعی نوشیدنی است که معمولاً در پایه آن چای سبز وجود دارد که به آن گل های گل یاس برای عطر غنی شده اضافه می شود.

در کتاب Ikigai: The Secret ژاپنی برای یک زندگی طولانی و شاد ، نویسندگان Héector García و Francesc Miralles خاطرنشان می کنند که ساکنان یک جامعه سالم و طولانی مدت در منطقه اوکیناوا ژاپن مشتاق نوشیدن Sanpin-cha ، یک ترکیب خاص هستند. چای سبز و گل یاس.

آنها می نویسند: "اوکیناوها بیشتر Sanpin-cha - ترکیبی از چای سبز و گل های گل یاس - را از هر نوع دیگر چای می نوشند" ، و می گویند که این ترکیب ممکن است در سالم نگه داشتن ساکنان اوکیناوا و چابک ذهنی در پیری نقش داشته باشد. . این ممکن است به این دلیل باشد که مانند گیاه چای ، گل های گل یاس حاوی آنتی اکسیدان ها هستند - که ممکن است سلول ها را از آسیب های مربوط به سن محافظت کند.

خود یاس با بهبود بهزیستی جسمی در ارتباط بوده و گفته می شود که استرس را کاهش می دهد . به همین دلیل است که برخی از محققان در جستجوی روشهای درمانی بهتر با ترکیبات حاصل از این گیاه آزمایش کرده اند.

به عنوان مثال ، پروفسور الیزر فلشر - از دانشگاه تل آویو در اسرائیل - متوجه شد که متیل جاسمونات ، که ترکیبی است که از اسید یاسمونونیک به دست می آید ، که در گیاه یاس یافت می شود ، باعث مرگ سلولهای سرطانی گردن رحم می شود.

و اگر اتفاقاً از نوشیدن چای یاس لذت می برید ، زیرا عاشق شیوه بو شدن آن هستید ، در واقع دلیل خوبی برای آن وجود دارد. تحقیقاتی که در ژورنال اروپایی فیزیولوژی کاربردی منتشر شده است توضیح داد که بوی چای گل یاس تسکین دهنده ، قادر به آرامش اعصاب است و می تواند به تنظیم روحیه کمک کند.

 

 چای قرمز

 

3. چای روبیبوس(چای قرمز) و سلامتی بدن

نوع دیگری از چای با خواص آنتی اکسیدانی است ROOIBOS ، و یا "چای redbush،" است که از آماده Aspalathus linearis گیاه بومی آفریقای جنوبی است.

یک مطالعه جدید در مورد مدل موش نشان داده است که آنتی اکسیدان های موجود در چای روبیبوس ممکن است کبد را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کند و به تقویت این ارگان در برابر آسیب های ناشی از آن کمک می کند.

محققانی که این تحقیق را انجام داده اند ، خاطرنشان کردند که یافته های آنها حاکی از آن است که چای روبیبوس یا مکمل های غذایی مشتق از روبیبوس ممکن است تقویت سلامتی مفیدی داشته باشد.

" نتایج حاصل از این مطالعه نشان می دهد که دریافت روزانه چای گیاهی روبیبوس بی رویه یا یک مکمل روبیبوس تجاری مشتق شده ممکن است با تهیه کبد از ظرفیت آنتی اکسیدانی تقویت شده برای کاهش خسارت ناشی از سموم ، سلامتی انسان را ببرد."

علاوه بر این ، روبیبوس همچنین در کاهش فشار خون و آرامش عضلات تنش مفید به نظر می رسد ، نشان می دهد که ماده فعال در این نمونه ممکن است یکی از فلاونوئیدها (رنگدانه ها) باشد که در آن وجود دارد: کریسوئریول.

برخلاف چای سبز یا سیاه ، روبیبوس حاوی هیچ کافئین نیست ، بنابراین اثرات تحریک کننده یکسانی نخواهد داشت. این باعث می شود تا به خوبی نوشیدنی در عصر بی خطر نباشد.

 

 چای ترش

 

4- چای هیبیسکوس و تاثیر آن بر سلامتی بدن

کسانی از شما که لذت بردن از طعم طراوت یک دم ترش تر نیز ممکن است با تزریق گیاهی از آشنا باشد هر نوع گیان یا بوته یا درخت از جنس بامیه از خانواده پنیر کیان ، یک گیاه که گل را می توان استفاده نمی شود فقط به نیرو نوشابه، بلکه به یک "پانچ" ظریف به سالاد، یا به عنوان یک چاشنی زیبا برای ظروف پیشرفته.

برای چای - یا به عبارت صحیح تر "tisane" (چای گیاهی) - از کالری های آن به طور معمول استفاده می شود ، اگرچه سایر قسمت های گیاه مانند برگ ، دانه و ریشه برای مصرف آن بی خطر است .

مطالعات حاکی از آن است که عصاره های موجود در گیاه برگ گیاه برگ و گیاه برگ گیاهچه دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد توموری هستند.

بنابراین ، آنها ممکن است در برابر عمل پیری رادیکال های آزاد در سطح سلولی محافظت کنند ، و همچنین با انواع خاصی از سلول های لوسمی مبارزه کنند.

چای هر نوع گیان یا بوته یا درخت از جنس بامیه از خانواده پنیر کیان نیز به گره خورده است فواید قلبی عروقی ، کمک به تنظیم سیستولیک و دیاستولیک فشار خون - این است که، فشار خون در طول و در بین ضربان قلب، به ترتیب.

اگرچه چندان برای تهیه چای مورد استفاده قرار نمی گیرد ، برگ های گیاه هیبیسک نیز به طور مکرر به طیف وسیعی از مزایای سلامتی پیوند خورده است. بنابراین، پلی فنل ها در برگ هر نوع گیان یا بوته یا درخت از جنس بامیه از خانواده پنیر کیان ممکن است کمک به القاء مرگ سلولی تومور در سرطان پوست ، با توجه به مطالعه 2015 .

یک مطالعه دیگر در همان سال همچنین اظهار داشت که عصاره های برگ گیاه هیبیسک می توانند عملکرد سلول های سرطانی پروستات را مهار کنند.

 

 چای به لیمو

 

5- چای به لیمو و سلامتی بدن

خواص به لیمو بسیار فوق‌العاده هستند. از فواید آن هر چه بگوییم، کم است: کاهش تورم و التهاب در بدن، حفاظت از ماهیچه‌ها، تقویت سیستم ایمنی، آرامش‌بخشیدن به معده، کاهش تب، آرامش بخشیدن به اعصاب و رفع احتقان. به لیمو برای کاهش وزن نیز بسیار توصیه می‌شود.یکی دیگر از چای های گیاهی که خواص دارویی آن به طور فزاینده ای تشخیص داده می شود

تزریق های ساخته شده با لیمو روبنا برای کسانی که مانند من عطر مرکبات تند و تیزتری را در نوشیدنی های گرم خود ترجیح می دهند ، به جای طعم قوی و لیمو موجود در چای مرکبات متداول شده ، ترجیح می دهند.

در حقیقت ، مطالعات نشان داده اند که پلی فنول های موجود در این گیاه می توانند تشکیل اسیدهای چرب را کاهش دهند و این نشانگر استفاده بالقوه آن در معضلات سلامتی مرتبط با چاقی است.

محققان همچنین ابراز داشته اند كه عصاره های لیمونین وردنا ممكن است به كاهش سطح نشانگرهای التهابی در خون برخی از افراد مبتلا به بیماری اسكلروز كمك كند .

"نتایج نشان می دهد که مکمل عصاره لیمو ورونا ممکن است بسته به زیر گروه بالینی ، بر پروفایل سیتوکین " نشانگرهای التهابی" تأثیر بگذارد . "


دسته بندی: پزشکی و سلامت

1398/10/01

نویسنده : حسینی


نظرات کاربران

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به 118 مشاغل می‌باشد.©