تپش قلب از چیست؟

افراد کمی هستند كه تا به حال تپش قلب را تجربه نکرده باشد. این احساس بیشتر هنگام استرس و اضطراب، قبل از امتحان‌ها و ملاقات‌های مهم و هنگام بی‌خوابی‌های شبانه ایجاد می‌شود و در خانم‌ها هم شايع‌تر است. اما گاهی اوقات این ضربان سریع و کوبنده قلب مدت بیشتری باقی می‌ماند و به اضطراب و نگرانی‌مان می‌افزاید. در ادامه با 118 مشاغل پزشکی همراه باشید
1398/6/30
پزشکی و سلامت

 بهترین درمان سرماخوردگی

اگر زیاد دچار سرماخوردگی می شوید حتما مقاله زیر را بخوانید سرما خوردگی گاهی با مصرف دارو هم بطور کامل از بین نمی رود اما در طب گیاهی روش هایی وجود دارد که در درمان سرماخوردگی بسیار موثر است
1398/6/5
پزشکی و سلامت

 درد های زیر شکم

بیشتر بانوان تا دردی را در قسمت زیر شکم حس می‌کنند، این باور در ذهن آنها شکل می گیرد که درگیر بیماری های بانوان شده‌اند. از این مورد نگذریم که آنچه موجب درد در یک خانم می شود میتواند به بیماری شک کند، چون آزردگی های زود گذر که از نامشان مشخص است گذرا هستند و موجب نگرانی نمیشوند ولی در قسمت لگنی آنقدر پیچ و خم وجود دارد که میشود چند سرخط را برای وجود آزردگی در این قسمت پیدا کرد. در این مطلب از 118 مشاغل به چند آزردگی عمومی در بین بانوان در قسمت زیر شکم در خانم‌ها اشاره می‌کنیم.
1398/6/3
پزشکی و سلامت

 فشار خون و عوارض آن

فشار خون بالا (که به آن HBP یا فشار خون بالا نیز گفته می شود) وقتی فشار خون شما ، یعنی نیروی خون در رگ های خونی شما جریان داشته باشد ، به طور مداوم بسیار زیاد است. در مورد فشار خون بالا بیشتر بدانید .
1398/6/3
پزشکی و سلامت

 آیا مقدار خون زیاد در زمان قاعدگی طبیعی است ؟

خونریزی قاعدگی است که بیش از 7 روز ادامه دارد. همچنین می تواند خونریزی بسیار سنگین داشته باشد.چگونه می دانید خونریزی شدید دارید؟ اگر بعد از گذشت کمتر از 2 ساعت تامپون یا پد خود را تغییر دهید یا لخته هایی به اندازه یک چهارم یا بزرگتر از آن عبور کنید ، این خونریزی شدید است. اگر این نوع خونریزی دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید.
1398/6/3
پزشکی و سلامت

 بررسی چمن در نقاشی کودکان

روانشناسی کودک با بررسی نقاشی راهی سریع برای پی بردن به انگیزه‌ها و درونیات آن هاست؛ اگرچه این موضوع تنها مختص کودکان نیست. المان‌هایی وجود دارند که در نقاشی کودکان بیش از همه مشاهده می‌شوند. ناگفته نماند که گاهی اوقات نقاشی‌ها فقط نقاشی هستند و چیزی بیشتر از یک تجربه‌ی خوشایند از بازی نیستند و در تحلیل نقاشی آن‌ها نباید مرحله سنی‌شان را نادیده گرفت؛ بنابراین نیازی نیست همیشه سعی در تحلیل نقاشی‌های کودکان داشته باشیم. گاهی نیز می‌توانیم از خود آن‌ها درباره معانی نقاشی‌شان سوال کنیم. ما در این مطلب قصد داریم به تفسیر چمن در نقاشی کودکان بپردازیم، اما پیش از آن لازم است با چند نکته در رابطه با زمینه و الگوی تفسیر نقاشی آنان آشنا شویم.
1398/6/2
پزشکی و سلامت

 هادس خدای عمق و معنا

هادس هم نام خدای یونان باستان عالم اموات ( نام رومی : پلوتو) و هم نام سایه ای در زیر زمین بود که مقصد نهایی برای روح مردگان محسوب می شد. شايد ترس از خدایان ، هومر و هسیود را به عنوان "احمقانه" ، "بد" و "هیولا" توصیف کنند. همسر خدا پرسفون بود که او را ربود تا به او در عالم اموات بپیوندد و نماد او یک سرکه یا قرنیه است.
1398/6/2
سرگرمی

 آیا نوموفوبیا را می شناسید ؟

استفاده گسترده از تلفن‌های هوشمند حدود یک دهه است که زندگی ما را به گونه‌ای تغییر داده که شاید ده سال پیش تصور نمی‌کردیم. اما برای بسیاری از افراد تلفن همراه نه یک ابزار اساسی در زندگی، که با به دست گرفتن کنترل زمان و زندگی فرد به یک مشکل مهم تبدیل شده است. این وابستگی بیش از حد به تلفن همراه، می‌تواند علامتی باشد از یک اختلال اضطرابی جدید به نام نوموفوبیا که بیش از نیمی از افراد جامعه با آن درگیرند. شاید خیلی وقت‌ها به این وابستگی و وسواس داشتن نسبت به تلفن خندیده و با آن شوخی کرده باشید، اما بهتر است بدانید که به گفته دانشمندان این وابستگی یک اعتیاد واقعی است.با 118 مشاغل همراه باشید.
1398/6/2
تکنولوژی

 آشنایی با درست دویدن

نداشتن آشنایی با روش صحیح دویدن می‌تواند باعث آسیب دیدگی شود. برای صحیح دویدن باید به سر، شانه‌ها، نیم‌تنه، کمر، باسن، ساق پا، بازوها، دست‌ها و پا‌ها توجه کنیم.
1398/6/1
ورزشی

83959

آمار بازدید

85

مشاغل جدید

34274

تعداد مشاغل

194

دسته بندی مشاغل