مسواک با نمک یا خمیردندان ؟

مسواک با نمک یا خمیردندان ؟

 

این که آیا شما به سمت یک سبک زندگی طبیعی حرکت می کنید ، به بمب حمام خود علاقه مند می شوید یا به دنبال آخرین هک زندگی برای یک لبخند زیبا هستید - احتمالاً در مورد استفاده از نمک از کمد خود می شنوید. ابتدا با توجه به مهارت خود در طعم دادن و نگهداری مواد غذایی ، استفاده از نمک باعث شده تا از آشپزخانه تا حمام و هر جای دیگری که باشد ، استفاده کند.

مانند هر بخش از کارهای روزمره مراقبت از دهان ، دانش قدرت است. برای کمک به درک سدیم ضربه کلرید ، یا نمک سفره ، روی دندان های شما دارد 

 

مسواک زدن با نمک، خوب یا بد؟

 

نمک به عنوان یک ماده اصلی مهم

 

 

کربنات کلسیم ، کلرید سدیم و نمک. اینها ممکن است متفاوت به نظر برسند ، اما وقتی صحبت از خمیر دندان شما می شود ، همه یکسان هستند. هنگام بررسی لوله خود لیستی از مواد مخصوص فرموله شده را مشاهده می کنید که به تمیز کردن ، تقویت و محافظت از لبخند کمک می کنند. هر عنصر عملکرد خود را دارد و نمک هیچ تفاوتی ندارد. طبیعت ریز و دانه ای با ترکیباتی مانند فلوراید ترکیب می شود به از بین بردن لکه ها به عنوان ماده ساینده کمک می کند. هنگام ایجاد هرگونه تغییر در خمیردندان ، مهم است که همه مواد مؤثر را در نظر بگیرید.

 

 آب نمک به عنوان یک شستشو

 

اگر می خواهید نمک خالص را در کارهای روزمره خود وارد کنید ، عملکرد آن را به عنوان یک ماده شستشو در نظر بگیرید. با افزایش سطح تعادل pH دهان ، نمک می تواند هنگام شستشوی دهان مانند دهان و دندان ، گلو درد یا ساییدگی ، برای شستشوی دهان استفاده شود. نصف قاشق چایخوری نمک را در یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و حدود 30 ثانیه در اطراف دهان خود بریزید. شستشو نمک باعث تسکین دهان می شود درد ، زیرا باکتری ها را برای تسکین موقتی از بین می برند.

 

فواید مسواک زدن با نمک

 

 نمک در خمیر دندان

 

تا آنجا که تمیز کردن و مراقبت از دندان های شما می رود ، بسیاری از محصولات وجود دارد که از کاربرد نمک در سلامتی دهان بهره می برند. با استفاده از کلرید سدیم ، یا نمک سفره ، به عنوان یک ماده فعال ، خمیر دندان نمک به عنوان یک ساینده ملایم عمل می کند ، قادر به از بین بردن لکه ها از دندان ها است. خمیر دندان نمکی به طور معمول حاوی مواد مفید دیگری مانند گلیسیرین ، سیلیس و رزین است که منجر به قوام مانند خمیر می شود. این ترکیب ترکیبی از ترکیبات به تقویت ویژگی های ضد لکه خمیر دندان کمک می کند و در عین حال از مینای دندان نیز محافظت می کند.

از منشاء آن در حفظ مواد غذایی تا کاربردهای آن در حفظ لبخند ، نمک ماده ای همه کاره است که می توانید در کمد خود ، در نزدیکی مسواک و در خمیر دندان خود نگه دارید. نمک به دلیل کاربرد چند وجهی خود به لبخند ، ارزش آن را در ... خوب ، نمک است. کشف کنید که چه چیزی برای روال دهان بهتر عمل می کند و در مورد فواید نمک با دندانپزشک خود مشورت کنید.

 

مسواک زدن با خمیردندان

 

روش‌ مسواک زدن با نمک

نصف قاشق چای‌خوری نمک در ظرفی بریزید و مسواک مرطوب شده را به آن آغشته کنید. سپس طبق معمول مسواک بزنید. در پایان با یک لیوان ولرم، دهان و دندان خود را بشویید. به یاد داشته باشید، برای اینکه به مینای دندان و بافت لثه هایتان آسیب نرسد، استفاده از مسواک نرم (soft) بسیار توصیه می‌شود.

به علاوه شما می‌توانید علاوه بر نمک، مواد دیگری نیز به آن اضافه کنید و تاثیر آن را بیشتر کنید. در ادامه به چند مورد از این ترکیبات اشاره می‌کنیم.

 

۱. نمک و جوش شیرین

 

مواد لازم برای این روش در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

 

مواد لازم
نمک نصف قاشق چای خوری
جوش شیرین نصف قاشق چای خوری
آب ولرم به مقدار لازم


طریقه استفاده:

۱. ابتدا نمک و جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیری به غلظت خمیردندان به دست آید.

۲. سپس مقداری از آن را به مسواک بمالید و طبق معمول مسواک کنید.

۳. در انتها با آب ولرم دهان خود را کاملا بشویید.

توجه داشته باشید که نباید جوش شیرین را بخورید، بنابراین پس از مسواک زدن دهان خود را کامل بشویید.

 

 نمک و عسل

 

مواد لازم برای این روش را در جدول زیر ملاحظه می‌کنید.

 

مواد لازم
نمک یک قاشق چای خوری
عسل طبیعی دو و نیم قاشق چای خوری
آب ولرم  به مقدار لازم

 

روش مسواک زدن با عسل و نمک:

 

۱. عسل و نمک را با یکدیگر در ظرف کوچکی مخلوط کنید.

۲. مقدار کافی از آن را به مسواک بزنید و دندان‌های‌تان را مسواک کنید. 

۳. با آب ولرم، دهان و دندان خود را کاملا بشویید.

می‌توانید مقدار بیشتری از این ترکیب را تهیه و در ظرف درب بسته‌ای نگهداری کنید تا برای نوبت بعدی مسواک زدن نیازی به درست کردن این ترکیب نباشد.

به این ترکیب می‌توان مواد دیگری نیز اضافه کرد و بر خاصیت آن افزود. مهم‌ترین و موثرترین آنها عبارتند از:

عصاره نعنا: خوشبو کننده دهان و افزایش خاصیت ضدعفونی‌کنندگی

دارچین: استحکام بیشتر لثه‌ها و کاهش بزاق دهان در هنگام خواب 

سیاه‌دانه آسیاب شده: افزایش خاصیت ضدعفونی‌کنندگی، تسریع درمان آفت دهان به ویژه آفت سفید

 

این مقاله با هدف ارتقاء درک و دانش در مورد موضوعات عمومی بهداشت دهان و دندان صورت گرفته است. این درنظرگرفته شده است که جایگزینی برای مشاوره حرفه ای ، تشخیص و یا درمان باشد. همیشه در مورد هرگونه سؤالی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی یا معالجه پزشکی داشته باشید ، از مشاوره دندانپزشک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی استفاده کنید.

 

برگرفته از بانک اطلاعات 118 مشاغل کشور /مقالات پزشکی 
www.118mashaghel.com
1984105

آمار بازدید

85

مشاغل جدید

34712

تعداد مشاغل

199

دسته بندی مشاغل