آیا نوموفوبیا را می شناسید ؟

آیا نوموفوبیا را می شناسید ؟

 

نوموفوبیا چیست؟

 

نوموفوبیا در درجه اول ترسی است که در تلفن همراه خود نشان می دهد هنگامی که تلفن همراه آنها قادر به ابتدایی ترین عملکردهای ارتباطی است که برای تأمین آن طراحی شده است. این رفتار هنگامی ایجاد می شود که به هر دلیل عملیاتی ، فنی یا حتی عمومی تلفن همراه غیرفعال باشد مانند عدم وجود سیگنال شبکه ، دریافت کم ، باتری خالی ، اعتبار تمام شده یا فراموش کردن تلفن همراه در خانه یا محل کار.

در تمام افرادی که از تلفن همراه خود برای برقراری ارتباط و برقراری ارتباط با کارمندان ، همکاران ، دوست و خانواده خود استفاده می کنند ، واضح بودن هوموفوبیا کاملاً مشهود است.

 


Nomophobia ، با استفاده از اصطلاح "تلفن همراه-فوبیا" در طی یک تحقیق تحقیق برای یافتن پیامدهای روانی و میزان استرس استفاده از تلفن همراه بر رفتار ، ترس و وحشت ایجاد شده را هنگام استفاده کاربر از طریق ارتباط با تلفن همراه توصیف می کند. تلفن همراه. با این حال، نوموفوبیا تنها نتیجه اعتیاد به تلفن همراه نیست. مشکلات دیگری مانند عزت نفس پایین و عدم توانایی در برقراری ارتباط در دنیای واقعی، در پشت این وابستگی مخفی شده است.

 

علائم و نشانه های اعتیاد به تلفن همراه

 

انفجار اخیر آیفون ها ، آندروئیدها و سایر تلفن های هوشمند امکان دسترسی به کلیت اینترنت را به صورت سریع و در هر لحظه در اختیار افراد قرار داده است. 90٪ از بزرگسالان در آمریکا صاحب تلفن همراه هستند  و گرچه این ممکن است برای بسیاری از افراد مشکل ایجاد نکند ، برخی از افراد به دستگاه های تلفن همراه خود اعتیاد پیدا می کنند.

تصور می شود حداقل 4 علامت و علائم زیر معیارهای اعتیاد به تلفن همراه را نشان می دهد و استفاده بیش از حد از طریق تلفن همراه باید باعث ایجاد آسیب های جدی در زندگی فرد شود: وقتی که برای پیدا کردن تلفن‌مان با استرس زیاد کیف‌مان را زیر و رو می‌کنیم. هراسی که در آن لحظه در درون فرد مبتلا به نوموفوبیا ایجاد می‌شود، خیلی زیاد و غیرمنطقی است.

 آخرین چیزی که پیش از خواب به آن فکر می‌کنید و اولین چیزی که بعد از بیدارشدن بررسی می‌کنید تلفن همراه‌تان است: اگر صبح که از خواب بیدار می‌شوید مصر هستید که قبل از هر کاری تلفن همراه خود را چک کرده و از آن بدتر آخرین چیزی است که قبل از خواب چک می‌کنید، شما به تلفن همراه خود اعتیاد دارید.

 

نوموفوبیا

نیاز به استفاده بیشتر از تلفن همراه برای رسیدن به همان اثر مطلوب ، بیشتر و بیشتر است. تلفن خود را همه جا با خودتان می‌برید: اگر تلفن شما عملاً به بزرگترین همراه شما تبدیل شود، می‌تواند نشانه‌ای از نوموفوبیا باشد. اگر تلفن‌تان را همراه خودتان نبرید، احتمالاً احساس می‌کنید چیزی را از دست داده‌اید و به شدت دچار فشار روانی خواهید شد. 
تلاش های مداوم و ناکام در استفاده کمتر از تلفن همراه بارها و بارها شکست خورده استبدون در نظر گرفتن موقعیت به تلفن‌تان پاسخ می‌دهید: مهم نیست در چه شرایطی قرار دارید، نمی‌توانید در برابر تمایل‌تان برای پاسخ دادن به یک پیام یا چک کردن اعلان‌ها مقاومت کنید. حتی در مناطق خطرناک که استفاده از تلفن همراه ممنوع است، وسوسه ذهنی برای پاسخ دادن به تلفن شما را رها نمی‌کند.

 

علائم نوموفوبیا


چگونه نوموفوبیا بر زندگی روزمره افراد تأثیر می‌گذارد؟

 

استفاده بیش از حد از تلفن همراه یا تلفن هوشمند شما می تواند منجر به تعدادی از مشکلات جسمی مختلف شود که ممکن است باعث آسیب دائمی یا درمان آن شود کافی است به اطراف خود نگاهی بیندازیم تا متوجه شویم چگونه اعتیاد به تلفن همراه و نوموفوبیا افرادی را که از آن رنج می‌برند، به نوعی "برده" تبدیل می‌کند.
در وهله اول، این اختلال فرد را مجبور می‌کند که تلفن همراه خود را مرتباً چک کند، تا جایی که سایر جنبه‌های زندگی خود را نادیده بگیرد. بنابراین این مسئله بر کار، روابط و به طور کلی بر هر جنبه دیگری از زندگی شخص که نیاز است به آن توجه کند، تاثیر منفی خواهد گذاشت. اما تنها این نیست. اضطراب ناشی از تصور نداشتن تلفن همراه و بررسی مداوم آن، می‌تواند چنان گسترده باشد که روی زندگی شخصی فرد تاثیر بگذارد.

بسیاری از افراد بر این باورند که می توانند هنگام رانندگی چند وظیفه ای داشته و از تلفن های خود استفاده کنند ، اما این مسئله باعث ایجاد اختلال قابل توجهی می شود و راننده و سایرین را در معرض خطر قرار می دهد.به عنوان مثال، کسی که از نوموفوبیا رنج می‌برد، ممکن است از مسافرت یا رفتن به مناطقی که پهنای باند ضعیفی دارد و ممکن است موجب قطع شدن اتصال به اینترنت و عدم آنتن‌دهی تلفن شود، اجتناب کند. یا کسی ممکن است فرصت رفتن به مکانی خاص را تنها به این دلیل که به منبع برق برای شارژ کردن تلفن همراه نزدیک نیست از دست بدهد. این مسائل ممکن است روز به روز محدودیت‌های بیشتری برای فرد ایجاد کند. مطالعات اولیه نشان داده است که پرتوهای تلفن همراه باعث کاهش تعداد اسپرم ، تحرک اسپرم و قابلیت زنده ماندن می شود.

 

نوموفوبیا

 

چگونه می‌توان با نوموفوبیا مقابله کرد؟

 

به نظر می رسد برای مبارزه با ناموفیوبیا فقط باید از نظر روحی سخت باشیم و تلفن هایمان را کنار بگذاریم. با این حال ،اراده به تنهایی برای نجات ما از چنگال تلفن های ما کافی نیست.هر انتخابی که در طول روز انجام دهیم از اینکه بپوشیم تا چه قهوه ای را که سفارش می دهیم مقدار مشخصی از انرژی شناختی را می گیرد. و آن گزینه ها اضافه می شوند. محققان تخمین می زنند که ما  تقریباً  روزانه 35000 انتخاب انجاممی دهیم .هرچه روز به روز بیشتر می شویم ، چیزی به نام "تخریب نفس" اتفاق می افتد ، که در آن استفاده از قدرت اراده بر روی یک کار یا تصمیم ، کار برای آینده را کمتر می کند. (یا همانطور که دوست دارم آن را صدا کنم ، اثر "من اهمیتی نمی دهم که برای شام می خوریم. شما انتخاب می کنید!" ).هنگامی که صحبت از کاهش نوموفوبیا می شود ، دائماً انتخاب برای بررسی نکردن تلفن شما می تواند شما را به سرعت سوزاند.درعوض ، سعی کنید از انجام کارهایی که شما را برای انتخاب انتخاب می کنند خلاص شوید. این می تواند به معنای تنظیم اعلان های شما همانطور که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم ، حذف برنامه هایی که نیاز به توجه شما دارند ، یا ، ترفند مورد علاقه جدید من ، برنامه های در حال حرکت شما به احتمال زیاد به همه راه های آخرین صفحه صفحه اصلی خود "تسلیم" خواهید شد.

 

برگرفته از بانک اطلاعات 118 مشاغل کشور /مقالات پزشکی 
www.118mashaghel.com
592410

آمار بازدید

104

مشاغل جدید

34446

تعداد مشاغل

197

دسته بندی مشاغل