بهترین درمان سرماخوردگی

بهترین درمان سرماخوردگی

 

تمام درمان های موثر برای سرماخوردگی های شدید

آیا همیشه خودمان و یا کسانی که در اطرافمان هستند از سرما خوردگی شکایت نمیکنند؟ سرما خوردگی یکی از بیماری های شایع است که ما معمولا در مورد آن میشنویم-- به همین دلیل است که آن را سرماخوردگی شدید مینامند.درمان سرماخوردگی

درمان سرماخوردگی

بزرگسالان به طور متوسط 2 تا 4 بار و کودکان 6 تا 8 بار در سال سرما میخورند. سرماخوردگی یک عفونت خفیف دستگاه تنفس فوقانی است، که از طریق گلو ,بینی و سینوس ها وارد بدن میشود. ویروس های متعلق به رینوویروس عمدتا مسئول این امر هستند,اما میتواند توسط ویروس های دیگر نیز ایجاد شود.که معمولا بی خطر هستند ، این ویروس از طریق چشم ها,بینی و دهان وارد بدن میشوند.

ویروس ها از طریق هوای حاوی قطرات آلوده,تماس مستقیم با افراد بیمار از طریق دست دادن و وسایل آلوده مانند ؛حوله ها,دستگیره ها,تلفن ها,صفحه کلید ها و غیره پخش میشوند. به طور معمول علائم معمولا 2 تا 3 روز پس از ابتلا شدن به میکروب ها ظاهر میشوند و 7 تا 12 روز طول میکشند.

 

 

علامت ها و روش های درمان سرماخوردگی های شدید 

علامت  و نشانه سرماخوردگی شامل موارد زیر می باشد :

 

سردرد،آبریزش بینی  ,یا بینی مسدود شده,عطسه,سرفه,تب بالا,خارش چشم و گلو درد,بدن درد و غیره...

بودن در هوای سرد باعث سرما خوردگی نمیشود,اما رینوویروس هایی که عمدتا باعث سرما خوردگی میشوند,در آب و هوای سرد بهتر زنده میماند. اگرچه آنها میگویند که هیچ درمانی برای سرماخوردگی های متداول وجود ندارد, اما برای علائمی که همراه آن می آید درمان وجود دارد.

دارو های بدون نسخه مانند داروهای سرما خوردگی میتوانند برای کاهش علائم شما مورد استفاده قرار بگیرند,اما معمولا برای درمان سرماخوردگی به آنتی بیوتیک  ها نیازی ندارید و بهتر است پزشک برای شما دارو تجویز کند .

علاوه بر این,افراد مبتلا به سرما خوردگی ،ترجیح میدهند که خودشان بهبود پیدا کنند , و این کار میتواند به خوبی در منزل مدیریت شود یعین همان روش های گیاهی و طب سنتی که در این بخش از سلامت118 مشاغل 10 تا از بهترین درمان های خانگی برای سرما خوردگی عنوان شده است

 

روش های خانگی موثر برای درمان سرماخوردگی های شدید 

 

1.سیر برای سرما خوردگی شدید:

 

یک حبه سیر خرد شده را با 2 قاشق چای خوری آب لیمو و 1 قاشق چای خوری عسل و 1/2 قاشق چای خوری فلفلهندی و یا پودر فلفل قرمز  مخلوط کنید.این مخلوط را روزانه مصرف کنید تا زمانی که علائم فروکش کند.

4 یا 5 قاشق سیر خرد شده را در یک لیوان آب بجوشانید. و در 1 قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید.2 یا 3 بار در روز این مخلوط را بخورید. همچنین میتوانید سیر خام خرد شده را در سالاد و یا همراه با شیر گرم بخورید.

مکمل های سیر که حاوی AGE میباشد به صورت تجاری در دسترس است و میتوانید روزانه آنها را مصرف کنید.

برای مصرف دوز مناسب، بهتر است با پزشکتان صحبت کنید که میتواند پس از بررسی وضعیت کلی سلامت و سایر داروهایی که ممکن است مصرف کنید برایتان تجویز کند.

 

2.درمان سریع سرماخوردگی شدید  با عسل  :

ساده ترین و بهترین  درمان خانگی این است که 1 قاشق چای خوری آب لیمو و 2 قاشق عسل را مخلوط و مصرف کنید. هر دوساعت یک بار ،این محلول را مصرف کنید تا گلو درد ناشی از سرما خوردگی را تسکین دهید. اگر بخواهید,میتوانید یک قاشق غذا خوری عسل خام را بخورید.

کودکانی که سرفه میکنند و سرما خوردگی دارند ,میتوانند 1/2 قاشق چای خوری (2.5میلی لیتر) عسل خام را قبل از خواب مصرف کنند.

نکته: ترجیحا از عسل خالص استفاده کنید. از عسل به عنوان دارو برای کودکان زیر یک سال خودداری کنید.

3. تاثیر زنجبیل برای سرماخوردگی : 

تا 3 بار هر روز  زنجبیل خام و یا چای زنجبیل بخورید.برای درست کردن چای زنجبیل  2 لیوان آب را بجوشانید,1 قاشق چای خوری زنجبیل خورد شده را به آن اضافه کنید.و بگذارید 5 دقیقه در گرمای کم.بجوشانید.

شعله را خاموش کنید و بگذارید 5 دقیقه دیگر بماند.اکنون میتوانید به چای مقداری آب لیمو و عسل اضافه کنید، تا تاثیر سلامتی آن را افزایش دهید.همچنین میتوانید، با مخلوط کردن زنجبیل و میخک و نمک یک خمیر درست کنید. و دوبار در روز 1/2 قاشق چای خوری از آن را بخورید.

اگر شما آب ریزش بینی دارید,مقداری پودر خشک زنجبیل ,کره آب شده(روغن حیوانی ) و شکر را باهم.مخلوط کنید و یک شیرین کننده طبیعی درست کنید.هر روز صبح این مخلوط را با معده خالی بخورید. Jaggeryشکر تصفیه نشده از نیشکر خام است و برای مشکلات تنفسی مانند آیورودا موثر است.

خرما و شیره خرما منابع دیگری از شکر هستند. شما میتوانید شکر را از خواربار فروشی های هندی و یا به صورت آنلاین خریدداری کنید.روغن حیوانی همان کره تصفیه شده است. شما میتوانید آن را در خانه درست کنید و یا میتوانید از خوار و بار فروشی های هندی و یا به صورت آنلاین آن را خریداری کنید.

4.درمان خانگی  سرماخوردگی با سوپ مرغ:

سوپ مرغ دارای بسیاری از مواد ضروری و مغذی و ویتامین است که به درمان علائم سرماخوردگی شدید، کمک میکند. خواص آنتی اکسیدان بالای موجود در سبزیجات سوپ مرغ باعث تسریع روند بهبودی میشود.

بنابراین,سوپ مرغ به علت داشتن مزایای سلامتی بسیار توصیه میشود,باعث تسکین کمبود آب بدن و تسریع بهبود سرما خوردی میشود. برای نتیجه ی بهتر,یک سوپ خانگی درست کنید و از سبزیجات و مرغ ارگانیک استفاده کنید.

5. تاثیر پیاز قرمز برای سرماخوردگی های شدید :

کسانی که سرما خوردگی شدید دارند ,میتوانند از شربت پیاز قرمز خانگی برای تسکین سرماخوردگی استفاده کنند. برای درست کردن شربت ,شما به پیاز قرمز ,عسل یا شکر نیاز خواهید داشت.

2 یا 3 تکه پیاز قرمز را به صورت افقی خرد کنید. یک تکه کوچک از پیاز قرمز را در داخل یک ظرف شیشه ایی قرار دهید و عسل خام را به آن اضافه کنید. این روند را تا زمانی که شیشه پر شود تکرار کنید.

شیشه را بپوشانید و بگذارید 12 تا 15 ساعت بماند.زمانی که شما در شیشه را باز میکنید,در آنجا یک محلول غلیظ مانند شربت وجود دارد.چند بار در روز یک قاشق غذا خوری از شربت را برای تسکین گلو درد و سایر علائم سرماخودگی بخورید

 

6. تاثیرفلفل سیاه برای درمان آبریزش بینی :

اگر از آبریزش بینی رنج میبرید، زمانی که غذا میخورید به غذای خود فلفل اضافه کنید. همچنین میتوانید یک قاشق چای خوری فلفل سیاه را با یک لیوان آب گرم مخلوط و غر غره کنید.

اگر نمیتوانید فلفل سیاه را بخورید و یا بنوشید,هنوز میتوانید با بوییدن آن در طول روز از مزایای فلفل سیاه بهره مند شوید.

 

7.تاثیر چای مولین برای درمان سرماخوردگی شدید:

برای درست کردن چای مولین,گیاه خشک مولین را از صافی رد کنید و برای 5 تا 10 دقیقه در یک فنجان آب جوش قرار دهید. مقداری عسل خالص را به آن اضافه کنید و 2 تا 3 بار در روز بنوشید.

8.شیر زرد چوبه برای  درمان سرماخوردگی شدید: 

شیر را بجوشانید و 1/2قاشق چای خوری پودر زردچوبه و 1/2قاشق چای خوری پودر زنجبیل به آن اضافه کنید.(همچنین میتوانید از زنجبیل تازه نیز استفاده کنید) 

صبر کنید که شیر با دمای اتاق سرد شود,سپس میتوانید بدون سوختن دهانتان آن را بنوشید. سعی کنید 2 بار در روز مخصوصا قبلا از خواب آن را بنوشید.

9.مبارزه دارچین برای سرماخوردگی شدید:

دارچین میتواند با سرما خوردگی شدید مبارزه کند و میتواند به گلوی خشک و دردناک کمک کند ، سینامالدئید جزء اصلی پوست دارچین است.1 قاشق غذاخوری پودر دارچین و 2عدد میخک را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و بگذارید 15 دقیقه بماند.

درحالی که هنوز گرم است آن را بنوشید.برای موثربیشتر,میتوانید کمی عسل به آن اضافه کنید.این چای را 1 تا 3 بار در روز بنوشید.اگر بخواهید,میتوانید چند تکه از پوست دارچین را با عسل استفاده کنید.

دارچین و گل میخک کمک به بهبود سرماخوردگی 

10.ویتامین C برای سرماخوردگی  شدید:

ویتامین C باعث افزایش متابولیسم گلوکز بدن میشود همچنین به بدن کمک میکند تا یک ماده شیمیایی درست کند که برای سیگنالهای سیستم عصبی بسیار مهم است.ویتامین Cنقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن نیز دارد.

 

 

میوه های سرشار از ویتامین C:

کیوی

  • انبه
  • انگورهندی و یا طالبی
  • پرتغال,گریپ فروت,لیمو
  • اناناستوت ها مانند:توت فرنگی,تمشک,زغال اخته,قره قوروت

 نقش موثر آنتی بیوتیک ها در سرماخوردگی شدید، آنفولانزا و حالات مشابه

 آنتی‌بیوتیکها مواد شیمیایی هستند که از میکروارگانیسمهایی مانند قارچها و باکتریهاگرفته می‌شوند یا بطور صناعی ساخته می‌شوند و از ادامه زندگی برخی از سلولهای دیگر جلوگیری نموده و یا مانع تکثیر آنها می‌شوند. اجزای سازنده آنتی‌بیوتیکها بسته به کاری که انج ام می‌دهند متفاوت است. بیشتر آنتی‌بیوتیکها بر روی هر دو نوع سلول انسانی و باکتریایی اثر می‌کنند و بهمین دلیل نمی‌توان همه آنها را از نظر درمانی برای انسان مورد استفاده قرار داد.

  تاریخچه:

  مدتها قبل از کشف پنی‌سیلین بشر آموخته بود بطور تجربی بعضی مواد خام را بعنوان عامل ضد میکروب مورد استفاده قرار دهد. ۵۰۰ سال قبل از میلاد، چینیها شیره کپک زده لوبیای شور را برای درمان عفونتها بکار می‌بردند. اصطلاح آنتی بیوز ( Antibiosis ) اولین بار سال ۱۸۸۹ بوسیله ویلمین برای توجیه ماهیت رقابتی جوامع بیولوژیک که در آن قویترین و اصلح‌ترین، زنده می‌ماند بکار برده شد.

  مهم ترین و اولین کشف در این زمینه، بوسیله پزشک اسکاتلندی، الکساندر فلمینگ، در سال1928م انجام گرفت. او روی یک باکتری به نام استافیلوکوکوس، تحقیق می‌کرد. وی متوجه شد که یک ظرف کشت میکروب، توسط قارچ آلوده شده است و باکتریهایی که در اطراف آن قارچها قرار داشتند، ظاهرا مرده‌اند. این قارچها حاوی ماده ضد باکتری بودند که او آنرا «پنی‌سیلین» نامید. اما مدتی طول کشید تا به کمک دانشمندان دیگر تفکیک عملی پنی‌سیلین، صورت گرفت. سرانجام در سال 1941م، برای درمان عفونتها از پنی‌سیلین استفاده شد.

  آنتی‌بیوتیکها از نظر ساختمان شیمیایی و محدوده اثر بسیار گوناگون هستند و انواع زیادی دارند ولی آنهایی که بیشتر استفاده می‌شوند عبارتند از: پنی‌سیلینها مثل پنی‌سیلین 800000، 1200000 و 6.3.3 و آموکسی‌سیلین، سفالوسپورینها مثل سفالکسین، سفکسیم و سفتریاکسون و سایر آنتی‌بیوتیکها مثل مترونیدازول، جنتامایسین، اریترومایسین و سیپروفلوکساسین.

592556

آمار بازدید

104

مشاغل جدید

34446

تعداد مشاغل

197

دسته بندی مشاغل